Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 13, 2020 in Zdrowie |

Wszechstronne korzyści, które wynikają ze stosowania wody morskiej, jakie one są?

Wszechstronne korzyści, które wynikają ze stosowania wody morskiej, jakie one są?

Prozdrowotne walory, czyli zalety wody morskiej są znane na całym świecie od początku dziejów ludzkości oraz są potwierdzone przez naukowców w licznych badaniach klinicznych. Poznajmy kolejne wspaniałe cechy, jakimi wyróżnia się ten naturalny surowiec ziemski na tle innych składników ziemi. Składnik ekosystemu występujący w 97% przypadków- morskich wód głębinowych i powierzchniowych.

Dobroczynne oddziaływanie wody z oceanów i mórz na układ trawienny człowieka

Zdrowotne zalety wody morskiej przez pryzmat jej wpływu na układ pokarmowy człowieka:

1. Najnowsze przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że woda morska skutecznie oczyszcza jelito grube z toksyn oraz neutralizuje destruktywne patogeny, które mogą się w nim znajdować. Również dostarcza ona sporą dawkę energii ludzkiemu organizmowi. Słony surowiec pochodzący z głębi mórz i oceanów wspomaga także poprawną pracę układu immunologicznego (odpornościowego) organizmu oraz skutecznie przeprowadza detoksykację całego ciało -co zostało już wspomniane we wcześniejszym artykule na temat: właściwości wody morskiej .

[Ciekawostka]
Dawniej wodę morską pakowano i oklejano banderolą (etykieta): „morska plazma”, czyli „Dispensarios marineros”. Zresztą tak jest też i teraz. W tym celu, w innych zakątkach świata zostały utworzone — specjalne miejsca, gdzie jest jej stałe roczne wydobycie. Takimi miejscami wydobywania są m.in.: Kolumbia, Hiszpania, Argentyna, Urugwaj, Meksyk, czy choćby Południowa Afryka.

2. Badania dowiodły, że niedożywione dzieci, dzięki regularnemu piciu (spożywaniu) wody morskiej , np. trzy razy dziennie pozbywały się one wielu problemów zdrowotnych, dodatkowo ich ogólny stan zdrowia znacznie zaczynał się poprawiać.

3. Warto wspomnieć również o nieustannie realizowanym projekcie w Barcelonie, w którym ludzi uzależnionych od alkoholu oraz narkotyków leczy się właśnie za pomocą używania w terapii słonej wody oceanicznej. Rezultaty terapii są wprost zaskakujące i fenomenalne.

Woda pochodząca z mórz i oceanów jako naturalne remedium na reumatyzm

Zdrowotne zalety wody morskiej a jej ogromny leczniczy wpływ na reumatyzm. Szczególnie w uśmierzaniu bólu, który bardzo często towarzyszy temu schorzeniu.

Ponadto, pacjenci z licznymi i ostrymi w objawach- problemami reumatycznymi, tj. zapalenie stawów bądź stany zapalne kości z wielką chęcią korzystają z regularnych kąpieli morskich. Kąpiele te skutecznie redukują / neutralizują, czyli zmniejszają uczucie bólu, będącym charakterystycznym objawem chorobowym u tych osób cierpiących na reumatyzm.

Woda morska a jej pozytywny wpływ na układ moczowy człowieka

Zdrowotne zalety wody morskiej , które wspomagają funkcjonowanie nerek i układu moczowego u człowieka.

Wodę morską stosuje się m.in. też w leczenia problemów z wątrobą oraz nerkami, gdyż usprawnia ona proces regeneracji komórek uszkodzonych np. przez marskość wątroby lub nerek.

a) W przypadku tej choroby – wątroby w brzuchu zbierają się płyny, a sam pacjent swoim wyglądem przypomina kobietę w ciąży. Najczęściej ma on lekko albo mocniejszy żółtawo- jasny odcień koloru skóry. Nie mniej jednak częste albo i nawet regularne spożywanie wody z głębin mórz pomaga zredukować znacząco ten objaw.

b) Słona woda oceaniczna będzie niezwykle pomocna także dla osób cierpiących na przewlekłą niewydolność nerek, osób skarżących się na: wymioty zawroty głowy, albo problemy z oddawaniem moczu.

Uwaga!: wszystkie osoby korzystające z właściwości leczniczych wody morskiej powinni wiedzieć, że jej gęstość wynosi około: 1,02474 g/cm 3, zatem jest ona kilkaset razy większa od gęstości samego powietrza (O2). A mianowicie 78% składu jej składu stanowi chlorek sodu, którego oznaczenie chemiczne to symbol: NaCl.

Dlatego warto zainteresować się włączeniem tego naturalnego składnika do swojej codziennej diety w postaci suplementu diety. Preparaty tego typu są ogólnodostępne na polskim rynku w aptekach, czy chociażby w sklepach ze zdrową żywnością, także tych internetowych.