Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 19, 2020 in Kosmetyka i uroda |

Pielęgnacja ust – jakie produkty wybierać?

Pielęgnacja ust – jakie produkty wybierać?

Pielęgnacja ust przez cały rok pozwala na cieszenie się pięknym uśmiechem, ale również na niedopuszczenie do występowania uciążliwych i bolesnych pierzchnięć i pęknięć skóry. Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów aptecznych i drogeryjnych, które zawierają różne substancje i składniki. Podpowiadamy, które z nich najlepiej działają!

Natłuszczanie i odżywienie ust

Najważniejszą częścią pielęgnacji skóry ust jest jej odpowiednie natłuszczanie. Doskonale sprawdzi się masło shea, które wspomaga proces nawilżania oraz posiada bardzo dużą ilość dwóch witamin – witaminy E oraz A – które razem tworzą mieszankę piękności. Masło shea ma również właściwości wspomagające elastyczność skóry. Innym powszechnie wykorzystywanym produktem jest wosk pszczeli, który nie tylko chroni usta, ale również wspomaga i pobudza podział komórek. Warto również wybierać preparaty z dodatkiem olejów, w szczególności oleju słonecznikowego, kokosowego, arganowego i jojoba. Każdy z nich zawiera dużą ilość witamin oraz kwasy omega, które mocno odżywiają i nawilżają delikatną skórę. Jeśli zakupujemy nieco rzadszy środek w formie balsamu możemy do niego dodać odrobinę płynnej witaminy lub olejek rycynowy, które dodatkowo wzmocnią skórę i zapobiegną pękaniu.

Sposoby na pękające usta

Zimą wiele osób zmaga się z problemem pierzchnięcia, przesuszenia i pękania skóry. Domowe sposoby na pękające usta to przede wszystkim nakładania warstwy wybranego olejku kilka razy dziennie w celu zapobiegnięcia traceniu wody, wygładzenia skóry i ochronienia jej przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Pieczenie ukoić może gruba warstwa tłustego kremu lub nałożenie specjalnej maseczki na usta. Jeśli problem jest wyjątkowo uporczywy możemy wybrać apteczny preparat, który cechuje się nie tylko funkcją ochronną, ale wykazuje również działanie lecznicze i pomaga w procesie gojenia się drobnych uszkodzeń skórnych. Przy nawracającym problemie warto przyjrzeć się swojej diecie oraz zadbać o regularne nawadnianie organizmu.