Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 2, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Sposób na naturalną pielęgnację skóry – siemię lniane

Sposób na naturalną pielęgnację skóry – siemię lniane

Efekty stosowania maseczki z siemienia na twarz

Maseczka na twarz z siemienia lnianego jest bardzo chętnie stosowana. Zachwalają ją celebrytki, osoby prowadzące blogi na temat urody oraz wielbicielki naturalnej pielęgnacji. Regularne stosowanie takiej maseczki przynosi pozytywne efekty, takie jak:

  • nawilżenie skóry,
  • łagodzenie objawów trądziku oraz łuszczycy,
  • odżywienie skóry,
  • jędrna skóra pełna zdrowego blasku.

Przygotowanie i stosowanie tej maseczki nie jest trudne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnym akapicie.

Przygotowanie i stosowanie odżywczej maseczki

Aby przygotować maseczkę z siemienia lnianego, należy połączyć trzy łyżki z siemienia z połową szklanki wody. Gdy mieszanka już ostygnie, trzeba dodać do niej sok wyciśnięty w połowy świeżej cytryny i dokładnie wymieszać. Maseczkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na około dwadzieścia minut. Po upływie tego czasu należy dokładnie zmyć maseczkę ciepłą, ale nie gorącą wodą.
Kiedy efekty będą widoczne? Już po kilku tygodniach regularnego stosowania, Twoja skóra będzie w wyraźnie lepszym stanie. Maseczkę należy stosować dwa razy w tygodniu.
Skład maseczki można modyfikować, w zależności od tego, jakie są Twoje oczekiwania oraz potrzeby Twojej skóry. Do maseczki można dodawać miód lub żółtko.
Warto wspomnieć o tym, iż dzięki maseczce z siemienia lnianego, można zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Brzmi dobrze, prawda?

Drogeryjne kosmetyki a moc natury

Z pewnością warto poświęcić chwilę na domową pielęgnację z wykorzystaniem naturalnych składników. Wśród kosmetyków z drogerii można znaleźć dobre propozycje, ale trzeba dokładnie analizować ich skład. Dużo lepszym i prostszym rozwiązaniem jest zaufanie mocy natury, stosowanie jej zasobów. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i czas, a Twoja skóra będzie promienna, pełna zdrowego blasku. Wykorzystanie naturalnej pielęgnacji nie jest trudne, a przynosi pozytywne efekty