Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 16, 2022 in Uroda |

Biznes we włoskim stylu z Armani Exchange.

Biznes we włoskim stylu z Armani Exchange.

Chcąc jak najlepiej zrozumieć, czym jest Armani i czym różni się Armani Exchange, należy przede wszystkim zrozumieć podział marki. Giorgio Armani stworzył swój prestiżowy włoski dom mody jeszcze w 1975 roku. Od tamtego czasu jego firma stworzyła wiele linii próbując dotrzeć (i docierając!) do szerokiego grona odbiorców, klientów.

Jeszcze do 2017 roku firma Armani, jako matka marek, w swoim parasolu miała całkiem pokaźną liczbę submarek, które obejmowały takie metki jak na przykład: Armani Jeans, Armani Collezioni i Armani Privé. Jednak przez masowe zamieszanie, padła decyzja o zakończeniu wielu z tych etykiet.

Giorgio Armani to high-end marki, linia z wyższego punktu cenowego, na którą nie sposób natknąć się w standardowym, markowym sklepie. To właśnie w strojach tej etykiety gwiazdy i celebryci pokazują się na czerwonych dywanach. Emporio Armani natomiast to tak zwana etykieta ready-to-wear skierowana do nieco młodszych osób. Ubrania z taką metką można spokojnie znaleźć w standardowych sklepach.

Za to Armani Exchange jest etykietą masową dla klientów świadomych mody. Jest powszechnie dostępna i ma bardzo przystępną cenę. Przejęła także część marek Armani Jeans i Armani Collezioni. Czym dokładnie jest Armani Exchange? O tym w poniższym tekście.

Jest to etykieta marki Armani wprowadzona na rynek w 1991 roku. Została najbardziej dostępną i przystępną cenowo linią w rodzinie Armani. Nie zaprojektował jej bezpośrednio Giorgio, a stworzona została z myślą o znacznie młodszych ludzi, którzy potrzebują szybkiego stylu ulicznego. Stworzenie Armani Exchange miało na celu zdobycie amerykańskiego rynku masowego, który nie miał dostępu do najwyższej klasy marki Armani.

Stroje marki Armani Exchange charakteryzują się motywem zabawnych i żywych wzorów, a docelowy klient Armani Exchange mieści się w przedziale od późnych nastolatków do połowy lat trzydziestych. Panuje powszechny pogląd, iż jest to marka wyjściowa dla tych, którzy po raz pierwszy rozwijają swój styl i zaczynają nosić ubrania od projektantów.

Mimo że zarówno marka Giorgio Armani, jak i marka Armani Exchange, są częścią domu mody Armani, istnieje wiele dużych różnic między nimi. Przede wszystkim kierowane są do całkiem różnych grup społecznych i person klientów. Giorgio Armani jest jedną z oryginalnych marek, dlatego też jest zdecydowanie najbardziej luksusowa, a jej stroje cechują się bardzo wysoką jakością.