Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2023 in Uroda |

Bielizna termiczna – jak o nią dbać?

Bielizna termiczna – jak o nią dbać?

Słyszeliście już o usłudze pranie na telefon Warszawa? Co powiecie na to, by nie wychodząc z domu, oddać do czyszczenia także bieliznę termiczną? Dbanie o nią stanowi nie lada wyzwanie, gdyż nie pierze się jej jak większości odzieży. Suszenie też powinno odbywać się w specjalnych warunkach – tak, by nie spowodować jej uszkodzenia.

Pranie bielizny termicznej musi odbywać się z zastosowaniem przeznaczonych do tego środków. Ważny jest też dobór odpowiedniego, delikatnego programu, np. dostępnej w większości pralek opcji imitującej pranie ręczne. Przed włożeniem do bębna, bieliznę można umieścić w specjalnym worku, który ochroni ją przed zniszczeniem.

O czym pamiętać przy praniu bielizny termicznej?

Maksymalna temperatura, w jakiej można wyprać bieliznę termiczną, to 30 stopni. Wyższa mogłaby spowodować jej zniekształcenie (skrócenie, skręcenie). Włączenie wirowania może okazać się złym pomysłem, podobnie jak próby jej wykręcania po wyjęciu z pralki. Zamiast tego należy bieliznę termiczną delikatnie wygnieść.

Nie powinno się jej suszyć w suszarkach mechanicznych, ani nawet rozwieszać na kaloryferze. Najlepiej jest mokrą, wypraną już bieliznę termiczną rozłożyć do wyschnięcia na tradycyjnej, stojącej suszarce. Użycie klamerek i powieszenie jej w pozycji pionowej mogłoby doprowadzić do niechcianych deformacji.

Czy pranie bielizny termicznej w warunkach domowych to dobry pomysł?

Przestrzegając wszystkich zaleceń dotyczących czyszczenia tego rodzaju odzieży, można wykonywać je w domu. Należy jednak pamiętać, że niewielki błąd podczas prania lub suszenia, może skutkować jej deformacją. Bezpieczniejsze od wrzucania do pralki, choć zdecydowanie bardziej pracochłonne, okazać się może pranie ręczne.

Na to ostatnie pewnie mało kto znajdzie czas. Na szczęście są jeszcze pralnie. Oddając swoją bieliznę termiczną w ręce profesjonalistów, nie tylko oszczędzasz czas, ale też zyskujesz pewność, że nie ulegnie ona odkształceniu, ani też nie straci swoich właściwości. Zlecić pranie możesz bez wychodzenia z domu. Sprawdź pranie na telefon w pralni EBS.