Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 9, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Dla kogo przeznaczony jest zimny odcień blondu?

Dla kogo przeznaczony jest zimny odcień blondu?

Kobieta ma wiele twarzy i wiele odcieni, tak samo, jak jej włosy. Blond też nie jest jeden i ma wiele wersji, a tą, która jest hitem tego lata, jest zimny odcień. Taki kolor może być jasny albo ciemny. Komu pasuje i komu będzie w nim do twarzy? Przekonaj się sama.

Dla kogo zimny blond?

Duże znaczenie ma kolor Twojej cery. Ciemny, chłodny blond sprawdzi się u posiadaczek szarej i zgaszonej cery. Taki kolor włosów rozświetli wtedy twarz i nada jej świeżości. Kobietom o porcelanowej cerze będzie pasował jasny odcień w chłodnym tonie. Platyna z kolei będzie idealna dla pań o niebieskich oczach. Piegi i zielone oczy dobrze współgrają z ciepłymi kolorami włosów, więc chodne odcienie sprawią, że panie nie będą wyglądać korzystnie. Cera będzie optycznie poszarzała, a twarz niezbyt wyrazista. Chłodne odcienie za to służą kobietom o typie urody „lato” i „zima”.

Jak uzyskać taki kolor?

Jeśli decydujesz się na koloryzacje w domowym zaciszu, sprawdź, jaki numer posiada farba, którą wybrałaś. Zimny odcień blondu będzie oznaczony numer 8 z przodu i będzie szedł w górę. Drugi numer, który za nim stoi to 1, oznaczająca odcień popielaty, a 2 – perłowy. Jeśli obawiasz się rezultatu, bezpieczniej będzie postawić na kolor o dwa tony jaśniejszy od naturalnego. Koloryzacja ciemnych włosów wymaga stopniowej zmiany i jest procesem. Lepiej, jeśli brunetka, która chce zostać blondynką, uda się do sprawdzonego fryzjera. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia włosa. Aby włosy bezpiecznie przebarwić z koloru ciemnego na jasny, wymaga to dekoloryzacji stosowanej etapami.

Jak dbać o chłody kolor włosów?

Ingerencja we włos to zawsze obciążenie. Jeśli zmieniasz kolor, istnieje ryzyko, że włosy będą przesuszone, zwłaszcza końcówki. Używaj produktów do włosów farbowanych, żeby zahamować wypłukiwanie się pigmentu. Nawilżaj i regeneruj, stosując odżywki oraz maski. Produkty pielęgnujące powinny zawierać emolienty nawilżające i wygładzające. Unikajmy preparatów z alkoholem i detergentami, które dodatkowo przesuszają pasma. Dobrym rozwiązaniem jest też fioletowy szampon. Ochronisz kolor, jednak musisz uważać, bo produkt również powoduje suchość włosa. Bezpieczniej będzie go stosować raz w tygodniu.