Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 4, 2021 in Inne |

Co posiada pokój marzeń?

Co posiada pokój marzeń?

Dodatki do pokoju chłopięcego nie muszą być bardzo wymyślne, ale nijakie też nie. Istnieją motywy, które będą odpowiadać większości chłopców, ale przede wszystkim należy pamiętać jakie dziecko ma zainteresowania i w jakim jest wieku. Następnie, zgodnie z jego potrzebami stworzyć w pokoju klimat nie do podrobienia. Może Twój syn uprawia jakiś sport? Albo uwielbia komiksy? A może najbardziej lubi spędzać wolny czas w okolicznościach przyrody? Jak odpowiesz sobie na takie i podobne pytania, to następnym krokiem będzie już wybranie się na zakupy albo zakasanie rękawów do pracy. A to dlatego, że niektóre dodatki do pokoju chłopięcego można wykonać samemu, a przy tym mieć tyle frajdy, że Twoje dziecko tylko podziękuje Ci za tak świetnie spędzony czas.

Co musi znajdować się w pokoju chłopca?

Z pewnością nie może zabraknąć łóżka, na którym Twoja pociecha po całym dniu będzie mogła bez problemu zmrużyć oko, a nie uciekać w te pędy do rodziców. Na łóżku fajnie jakby się znalazł przyjemny w dotyku kocyk, czy dekoracyjne poduszki. Przyda się także narzuta, jakby dziecko chciało zaprosić kolegów do pokoju, tak aby mogli wygodnie usiąść na zasłanym łóżku. Pamiętaj, aby wystrój był dla dziecka na tyle przyjazny żeby kojarzył się dobrze, zawierał ulubione zabawki, czy elementy, jak obrazy, girlandy, które przystroją wnętrze, ale też będą zachęcały do podjęcia się aktywności poza spaniem.

Co warto, aby znalazło się w pokoju?

Na plakatach mogą znajdować się zwierzęta, czy postaci z bajek, które lubi. W kąciku powinny znaleźć się pudła na zabawki, czy organizery, dzięki którym łatwo będzie utrzymać porządek i ponownie wrócić do przerwanej zabawy. Na podłodze z kolei, nie powinno zabraknąć miękkiego dywanu, ale takiego, na którym można się pobawić. Słynny dywan droga pozwala na poruszanie się po ulicy i stanowi świetny element zabawy, więc z pewnością zadowoli i Twoje dziecko.
Dobrze jest zamontować miarkę wzrostu, która będzie regularnie przypominała o wzroście dziecka, ale i o tym, że dobrze, aby pokój rósł wraz z dzieckiem. To znaczy, że może warto zakupić biurko regulowane, czy uniwersalne meble, w których będzie zmieniała się tylko zawartość. Warto pomyśleć o tym zawczasu, gdyż dziecko rośnie, a i z nim rosną również wydatki.